Sociale media vormen een belangrijk onderdeel van de sociale en emotionele leefwereld van jongeren. Er bestaan echter veel zorgen over de negatieve effecten op het welzijn en gedrag van jongeren. Ook het onderwijs heeft te maken met complexe uitdagingen rond sociale media en jeugdproblematiek.
Wij nemen op een in overleg te kiezen moment in de periode januari-maart 2026 een digitale vragenlijst af bij leerlingen (uit het eerste en derde leerjaar). Bij MBO-instellingen gaat wordt de vragenlijst afgenomen bij studenten uite het eerste leerjaar. Ze vullen de vragenlijst in op hun eigen laptop of tablet, en dit wordt begeleid door een van onze onderzoekers. Het onderzoek loopt drie jaar, met vervolgmetingen in 2027 en 2028. Deelname van leerlingen is uiteraard vrijwillig en privacy van leerling en school is gewaarborgd.
Voor uw school:
Bij deelname van 50+ leerlingen ontvangt u een rapportage met:
Voor deelnemers:
Voor de wetenschap:
We onderzoeken belangrijke vragen zoals:
Het invullen duurt één lesuur en sluit goed aan bij bijvoorbeeld maatschappijleer. We stemmen graag af welk moment en welke werkwijze voor u het beste werkt.
Wanneer vindt het onderzoek plaats?
Het onderzoek zal drie jaar duren, waarbij de gegevensverzameling plaatsvindt in 2026 en 2027. In 2026, tussen januari en maart, zullen de leerlingen de vragenlijsten invullen tijdens één lesuur, op een tijdstip dat in overleg met u wordt vastgesteld. Vervolgens komen we in 2026 en 2027 terug om hetzelfde proces te herhalen.
Wat kost het de school?
Wat als we nog niet zeker weten of we willen deelnemen?
Geen probleem, neem gewoon contact met ons op. We bespreken het graag met u en zoeken een aanpak die het beste bij uw situatie past.
Meld u aan voor de nieuwsbrief via deze link.
Voor meer informatie over dit onderzoek kunt u contact met ons opnemen via onze projectcontactgegevens.
06-25490826 (Bellen/Whatsapp/Signal) | Projectsocials@nscr.nl